وسایل جعبه کمک‌های اولیه در اسب

وسایل جعبه کمک‌های اولیه در اسب | رایمون متخصص تغذیه اسب | 1

شما برای شرایط اورژانسی که ممکن است در هر زمانی اتفاق بیفتند آماده هستین؟

بانداژهای چسبی

وسایل جعبه کمک‌های اولیه در اسب | رایمون متخصص تغذیه اسب | 3

این بانداژها می توانند به راحتی از زخم‌ها، و ماهیچه‌ها و مفاصل محافظت کنند و قابلیت نگه داری یخ یا محافظ را هم دارند و به راحتی به روی هم می چسبند.

دماسنج

شما با استفاده از دماسنج به راحتی می توانید تغییرات دمایی بدن اسب را که برای شما ناملموس هست را به راحتی چک کنید. با استفاده از دماسنج دیجیتال شما به سرعت می توانید دمای بدن اسب را اندازه گیری کنید. فقط مراقب باشید تا از دستتان نیفتند؛ استفاده از بند یا گیره به عنوان محافظت کننده کمک می‌کند.

قیچی و سیم چین

زمانی که نیاز به بریدن بانداژ یا طناب دارید با استفاده از قیچی خیلی راحت و ایمن می توانید آن را به کار بگیرید. بهتر است قیچی که در جعبه کمک های اولیه از آن استفاده می کنید از نوع سر گرد باشد نه نوک تیز. سیم چین در مواردی که دست اسب داخل فنس یا سیم گیر کرده کاراییی دارد و ضروری است که آن را به همراه داشته باشید.

پد جاذب

در مواقعی که جایی از اسب دچار جراحت و خونریزی شده برای جلوگیری از خونریزی بیشتر با استفاده از این نوع پد و بانداژ می توانید جلو خونریزی را بگیرید. شما می توانید از پارچه‌های کهنه، حوله‌ایGamgee  یا پارچه های کتانی استفاده کنید.

ژل

ژل ها در بسته کمک‌های اولیه کاربردهای گوناگونی دارند. به عنوان مثال پوشاندن سطح دماسنج برای استفاده و نمایش بهتر دما و در مواردی که وسایل با بدن اسب در ارتباط هستن برای جلوگیری از ایجاد اصطحکاک و خراش به بدن حیوان بهتر است از این ژل ها استفاده بشود.

سم پاکن

به منظور پاک کردن اجسام خارجی و مشاهده بهتر سطح و کف سم به همراه داشتن این وسیله ضروری می باشد.

ماده ضدعفونی کننده و گند زدا

به منظور ضدعفونی زخم ها و جراحات و جلوگیری از عفونت آنها استفاده از ماده ضد عفونی برای تمیز کردن سطح پوست ضروری می باشد. استفاده از محلول‌های رقیق شده ید مثل بتادین بسیار رایج است.

دستکش جراحی

دستکش جراحی به شما این امکان را می‌دهد تا در موقعی که از مرحم یا مواد ضد عفونی استفاده می کنید دست شما آسیب نبیند و همچنین از آلودگی شما نیز جلوگیری می کند.

نمک اسپوم یا منیزیم سولفات

بهترین ابزار برای جلوگیری از عفونت. شما می توانید مقداری از این نمک را در آب حل کرده و سطح داخلی و جراحت و ضایعات سم را با آن شستشو دهید.

وسایل جعبه کمک‌های اولیه در اسب | رایمون متخصص تغذیه اسب | 5

سایر وسایلی که باید اضافه کنید.

پنس: به منظور بیرون آوردن ضایعات و اجسام خارجی از بدن اسب.

بند یا گیره: برای بستن و فیکس کردن بانداژ.

شامپوهای ضد عفونی: جهت زدودن عوامل بیماری زا و باکتریایی

چراغ قوه: برای دیدن بهتر در شرایطی که نور کافی وجود ندارد.

چشم پاک کن: به منظور بیرون آوردن اجسام و گرد و خاک از چشم حیوان.

ماده دافع حشرات: به منظور جلوگیری از نشستن حشرات روی زخم ها و عفونی شدن.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *