پنج دلیل برای صحبت کردن روزانه با اسب‌تان

پنج دلیل برای صحبت کردن روزانه با اسب‌تان | رایمون متخصص تغذیه اسب | 1

صحبت با اسب‌تان هم برای او و هم برای شما مفید است. این دیوانگی نیست و این همان چیزی است که هر صاحب اسب به دلایل زیادی باید انجام دهد. در این مقاله، ما پنج دلیل اصلی را به شما ارائه می‌دهیم که چرا هر روز باید با اسب خود صحبت کنید و هر دو شما با همدیگر وقت بگذرانید. یک‌بار این کار را شروع کنید، اگر قبلا این کار را انجام نداده‌اید، این عمل روابط شما را بیشتر تقویت خواهد کرد.

پنج دلیل برای صحبت کردن روزانه با اسب‌تان | رایمون متخصص تغذیه اسب | 3

  1. اسب‌ها حیوانات گله‌ای هستند که نیاز به همراهی دارند.

اسب‌ها حیوانات طعمه هستند که برای در امان ماندن به هم اعتماد می‌کنند. در گله، چندین دسته چشم مراقب شکارچیان هستند. این عامل احساس امنیت را برای آن‌ها فراهم می‌کند. اگر آن‌ها از امنیت گله محروم شوند مضطرب و عصبی می‌شوند. شما می‌توانید برای استراحت حیوان زمانی را مهیا سازید و بابت این زمان که از وقت خودتان برای نشستن و صحبت کردن اختصاص داده‌اید، نگران نباشید. هر چه­ وقت بیش­تری را برای سر زدن و گفت‌و‌گو بگذارید، احتمال این­که او شما را به عنوان عضوی از گله بپذیرد، بیشتر خواهد بود. زمانی‌که ما با اسب‌هایمان عهد می‌کنیم، هدف ما این است که به ما به‌عنوان رهبری که امنیت آن‌ها را حفظ خواهد کرد، اعتماد کنند.

2_صحبت کردن به شما یاد می‌دهد که چگونه زبان بدن اسب‌تان را بفهمید.

اسب‌ها در خواندن زبان بدن کاملا ماهر هستند! یاد گرفتن زبان بدن آن‌ها برای ایمنی اسب و به همان اندازه انسان کاملا ضروری است. به نرمی و با صدایی که آرام‌بخش است، صحبت کنید. این کار به آرامش اسب کمک می‌کند و باعث می‌شود تا شما زبان بدن آرامی را ببینید. وقتی با آن‌ها با حالت کج‌خلقی و از روی بد­رفتاری صحبت کنید چه عکس العملی نشان می‌دهد؟ آن‌ها وقتی در مورد چیزی کنجکاو هستند و می‌خواهند بیشتر یاد بگیرند، چه کار می‌کنند؟ با یاد گرفتن زبان بدن آن‌ها، شما می‌توانید به وضعیت‌های متفاوت پاسخ دهید و رهبر مطمئنی برای آن‌ها باشید که به آن نیاز دارند.

3_گفت­­گو، یک عمل درمانی/ آموزشی برای اسب است.

برای گفت‌و‌گو با اسب وقت گذاشتن می‌تواند یک جلسه درمانی برای او باشد. آن‌ها روی نیمکت دراز نخواهند کشید و از روزمرگی خویش به شما حرفی نخواهند زد، اما آن‌ها می‌توانند به صدای شما گوش بسپارند و یاد بگیرند تا با داشتن آرامش به شما اعتماد نمایند.

با این صحبت‌های آرام، آن‌ها درباره شما و خواندن زبان بدن­تان بیشتر یاد می‌گیرند. علاوه بر این، او یاد می‌گیرد تا صدای شما را هنگامی که آرامش و اعتماد به نفس دارید تشخیص دهد که چگونه به نظر می‌رسد. این کار زمانی که آن‌ها با موقعیت‌های وحشتناک روبرو شوند مفید خواهد بود و به شما به‌عنوان یک رهبر مطمئن نگاه خواهد کرد که از او محافظت می‌کنید.

علاوه بر این، آن‌ها هر بار که ما را می‌بینند، نباید به معنای یک جلسه تمرین یا زمان تغذیه باشد. حیواناتی که فکر می‌کنند هر بار که شما به دیدن آن‌ها می‌روید قصد دارید با آن‌ها کار کنید، به­دست آوردنشان سخت خواهد شد. آن‌هایی که با هر بار دیدن شما تغذیه یا معالجه می‌شوند به مهاجمان غذایی تبدیل می‌شوند. پرخاشگری در هنگام تغذیه دلیل اصلی صدمه به اسب و صاحب آن محسوب می‌شود. هنگامی که قصد غذا دادن یا سوار شدن ندارید، به او سر بزنید. او را نوازش کنید، و بگویید، “سلام”. صحبت کوتاهی داشته باشید. در طول روز ملاقات‌هایی را در ساعات مختلفی داشته باشید. یادتان باشد، درمان‌ها ضروری نیستند. بیشتر اوقات تمام خواسته‌ها و نیاز‌هایش، توجه ما به او است.

4_ صحبت کردن می‌تواند رفتارهای تخریب­گر را کم­تر سازد.

آن‌ها بیشتر روز خود را در اطراف چراگاه به گشت و گذار در مراتع بزرگ و یا ایستادن در زیر سایه درخت سپری می‌کنند. اسب‌های به یک آخور محدود شده­اند، خسته و تنها می­شوند. بی‌حوصلگی می‌تواند باعث رفتارهای ویرانگری مانند دزدی کردن یا لگد زدن به دیوارهای آخور شود.

در بهترین حالت، شما می‌خواهید او را از آخور بیرون بیاورید تا حداقل مدت کمی حرکت کند. اما واقعیت این است که زندگی می‌تواند پرمشغله شود و او در اصطبل رها شود. یکی از روش‌های کمک کردن به بی‌حوصلگی این است که یک رادیو روشن در طویله داشته باشیم. بله، آن‌ها دوست دارند موسیقی گوش کنند. همچنین این کار به اسب کمک خواهد کرد تا به صداها و آواهای مختلف انس بگیرد.

5_گفت­وگو کردن با اسب به­منظور درمان انسان به اثبات رسیده است.

اکثر صاحبان اسب ارزش درمانی بودن در کنار این حیوان را می­دانند. کسی که با هم­دلی و بدون قضاوت به مشکلات ما گوش می­کند، خوب است. ثابت شده است که صحبت کردن با آن‌ها هنگام نظافت، تغذیه و مراقبت از آن‌ها استرس را کاهش داده و موجب پایین آمدن فشار خون می­گردد.

آن‌ها حیوانات طعمه هستند و برای زنده ماندن به هم اعتماد می‌کنند. آن‌ها دارای احساسات عاطفی شدیدی می­باشند و به یکدیگر آن را ابراز می­نمایند. اگر یک اسب بترسد، بقیه آن‌ها هم خواهند ترسید. یک روان­پزشک می‌تواند از این ارتباط برای کمک به درمان موارد مختلفی مانند اعتیاد، تروما، افسردگی و کمبود توجه، که در واقع تنها چند نمونه از میان هزاران نمونه هستند استفاده کند.

بر اساس این مقاله، امروزه در علم روان‌شناسی، اسب‌ها این کمک را به ما می‌کنند تا احساسات خود را بشناسیم و به آن­ها بپردازیم. صحبت کردن روزانه با آن‌ها ممکن است هزینه­هایی که برای درمان می­پردازیم را کاهش دهد.

نظر نهایی

اسب‌ها حیوانات گله‌ای هستند که نیاز و اشتیاق زیادی به همراهی کردن دارند. با گفت‌و‌گو روزانه با او، شما و اسب‌تان یاد می‌گیرید که زبان بدن یکدیگر را درک نمایید. صحبت با آن‌ها، در استمرار رابطه ضروری می­باشد. علاوه بر این، داشتن مکالمات روزانه برای اسب و انسان به‌عنوان درمان نیز عمل خواهد کرد. بنابراین، بیرون بروید و از گفت‌و‌گو‌های صمیمانه با اسب‌تان لذت ببرید!

ترجمه گروه رایمون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *